Faydalı Mutfak Bilgileri

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
2 oy verildi.
5,00 puan
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle

1
kişinin defterinde

Faydalı Mutfak Bilgileri
23 Eylül 2016 649 defa okundu 0 yorum
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

1.Aşırı sıcak yağın ısısını normale dönüştürmek

Kızarma veya yemek yaparken bazen fark etmeden yağın aşırı sıcak olmasına neden olmuş olabiliriz. Böyle bir durumda bir soğanı ikiye bölün ve yağın içine atın kısa süre sonra yağın normal sıcaklığına döndüğünü göreceksiniz.

2.Narenciyelerden daha fazla su elde etmek

Narenciyelerden daha fazla su elde etmeyi herkes ister. Bununla alakalı çok fazla bilinmeyen bir yöntem var. Narenciyeleri mikrodalgada ısıtmak, etkin bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

3.Salatanın bozulmaması için

Salataların besleyiciliği ve lezzeti tartışılmaz bir konu, ancak salatayı yaptıktan sonra kısa sürede bozulması dert olabiliyor. Bunu engellemek için salatanızın üzerine küçük buzlar serpeleyin. Bu salatanızın bozulmadan daha uzun süre dayanmasını sağlayacak.

4.Pilav Yanıklarını Önlemek İçin

Pilav yaparken yanması herhalde çoğu kişinin başına gelmiştir. Bu durum pilavın lezzetine gölge düşürür ancak çözümü kolay. Bir dilim ekmeği pilavın üzerine koyarsanız o yanmış tadı alacaktır.

5.Buz Küplerinin Şeffaf Olması

Buz her evde bulunan ya da bulunması gereken bir ürün ancak buzun şeffaf olsı bazen mümkün olmayabiliyor. Bunu sağlamak içinse çok basit bir yol var. Öncelikle suyu kaynatın ardından kaynattığınız suyu buz kalıplarını koyun ve böyle dondurun, buzlarınızın şeffaf olduğunuzu göreceksiniz.

6.Bıçakları Keskin Hale Getirmek

Herkesin mutfağında mutlaka bıçak vardır ancak bıçaklar kesmemeye başladığında can sıkıcı olabiliyor ve her zaman bıçak bilemek için ekipman bulunamıyor. Böyle bir durumda evinizdeki seramik kupaları kullanabilirsiniz. Kupaları ters çevirin ve pürüzlü tarafa bıçağınızı sürtün böylece bıçağınızı bilemiş olacaksınız.

7.Peynir ya da Pastaları Eşit Dilime Ayırmak

Pasta ya da peynirinizi kesecek bıçak bulamadığınızı var sayalım. ( bütün bıçaklarınız kirli olsun mesela) Ne yapacaksınız? Tabi ki de banyodan hemen bir diş ipi alacaksınızı ve bununla pasata ya da peynirinizi eşit dilimlere ayıracaksınız.

8.Dondurmanızı Saklamanın Yöntemi

Diyelim ki canınız dondurma çekti, şans o ki dolabınızın buzluğunda da dondurma var, çıkardınız tam yiyeceksiniz kaşığınız yamuldu, çünkü dondurma katılaşmış. Bunun önüne geçmek için dondurmanızı buz dolabında saklarken mutlaka bir kilitli poşetin içine oyun böylece dondurmanız katılaşmayacaktır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.