Mikrodalga Fırının Hünerleri

Tarif Puanı
1 Yıldız2 Yıldız3 Yıldız4 Yıldız5 Yıldız
1 oy verildi.
5,00 puan
Loading...
FavoriteLoadingDeftere Ekle


kişinin defterinde

Mikrodalga Fırının Hünerleri
28 Eylül 2016 1526 defa okundu 0 yorum
Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Siz mikrodalga fırında sadece yemek mi yapıyorsunuz? Bütün tabularınızı yıkacak ve mikrodalgada yemek haricinde yapılabilecek birbirinden farklı şeyleri sizinle paylaşacağız.

1.Sarımsakları Soymak

Sarımsakları soyarken zorlanıyor musunuz? Size bu konuda yardım edelim ve mikrodalganın sarımsak soymadaki mucizevî etkisinden bahsedelim. Sarımsaklarınızı mikrodalgada 15 saniye bekletin. Nasıl kolay soyulduğunu göreceksiniz.

2.Bayat Ekmeği Taze Hale Getirmek

İhtiyacınızdan fazla ekmek aldıysanız ve ekmekler bayatladıysa imdadınıza mikrodalga fırın koşuyor. Nemli bir kâğıt havluya ekmeğinizi sarın ve 20 saniye boyunca mikrodalgada bekletin, yeterli olmadıysa 20 saniye daha bekletin. Böylece kâğıt havludaki nem ekmeğinize geçecek ve ekmeğiniz yeniden taze haline kavuşacak. Afiyet olsun 🙂

3.Meyvelerin Suyunu Kolayca Sıkmak

Meyvelerden daha fazla su elde etmek ve bunu zahmetsizce mi yapmak istiyorsunuz? İşte size reçeteyi veriyoruz. Meyveleri 10 saniye boyunca mikrodalga fırında bekletin. Böylece meyvelerin içindeki lifler zayıflayacak ve daha kolay sıkılacak aynı zamanda da daha fazla su bırakacaktır.

4.Yemişleri Çabucak Kavurmak

Kavrulmuş yemişlerin tadı çok farklıdır bunu hepimiz biliyoruz, ama bunu nasıl yapacağız? Tabi ki de mikrodalga fırında. Fırına dayanıklı olabilecek bir kâseyi alın ve içine biraz zeytinyağı koyun ve karıştırın ardından elde ettiğiniz karışımı mikrodalga fırına koyun birer dakikalık aralıklarla yemişleri karıştırın ve ortalama 5 dakika sonra fırından alın ve kavrulmuş yemişlerinizi afiyetle yeyin.

5.Kalıplaşmış Şekeri Çözmek

Bazen ıslak kaldığı için esmer şekerleriniz kalıplaşabilir. Bu durumda tıpkı bayat ekmeklerde yaptığımız gibi nemli bir kâğıt havluyu şeker kutusunun üzerine sarıp yaklaşık olarak 25 saniye mikrodalga fırında bekletin böylece esmer şekerleriniz nem sayesinde çözülecektir.

6.Baldaki Şekerlenmeleri Yok Etmek

Bazen balınız bekleye bekleye şekerlenebilir. Böyle bir durumda kurtarıcımız yine mikrodalga fırındır. Yapmanız gereken öncelikle balınızı cam bir kavanoza alın, daha sonra ise 30-40 saniyelik aralıklarla balı kontrol ederek, şekerlenmeler geçinceye kadar mikro dalga fırında bekletin. Sonucu görünce şaşıracaksınız.

7.Salatalık Gibi Sebzeleri Kolayca Soymak

Salatalık gibi sebzeleri soyarken zorluk çekiyorsanız, lütfen bize kulak verin. Öncelikle Mikrodalga fırınınızı düşük bir dereceye ayarlayın ve sebzelerinizi 2-3 dakika boyunca bekletin. Böylece sebzeleriniz çok daha kolay soyulacaktır.

8.Soğan Dilimlemek

Soğan dilimlerken hepimiz gözyaşlarına boğulmuşuzdur. Ancak bu dertten kurtulmanın bir yöntemi var. Öncelikle soğanı yıkayın ardından başını ve ucunu kesin ve mikrodalga fırında yaklaşık olarak 30 saniye bekletin. Artık soğan doğrarken gözyaşlarına boğulmanız için hiç bir sebep yok 🙂

9.Fasulyeyi Akşamdan Islatmayı Unuttuysanız

Fasulyeyi akşamdan ıslatmayı unuttuysanız ya da hemen fasulye yapmanız gerekiyorsa pratik bir yöntem imdadınıza koşuyor. Öncelikle 1 su bardağı fasulye için 3 su bardağı suyu mikrodalga fırına dayanıklı bir kaba koyun ardından bu kabı mikrodalgalayın. Fırının ayarını yüksek güce getirin su kaynayana kadar bekleyin ardından fasulyeyi çıkarın ve 1 saat bekletin. 1 saatin sonunda fasulyeniz pişmeye hazır.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.

Yorumlar

İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.